• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Патріотичне виховання юного покоління

Урок пам’яті «Пам’ять нам потрібна для надії»

Наш обов’язок - пам'ятати про страшні випробування, які довелося пережити українському народу в роки Великої Вітчизняної війни, про людей, які жили в цей страшний час, про те, що все менше залишається живих свідків цієї страшної трагедії. Ми зобов'язані зберегти цей чарівний світ для майбутніх поколінь. І пам’ятати, якою ціною завойований цей мир ,це потрібно не мертвим, це потрібно живим./Files/images/SDC11869.JPG

Нещодавно в нашій школі був проведений Урок пам’яті«Пам’ять нам потрібна для надії»мета якогорозширити знання учнів про Велику Вітчизняну війну, про людей, що боролися за рідний край;формувати пізнавальний інтерес учнів до виконання творчих завдань, використовуючи різноманітні джерела інформації; розвивати особисте ставлення до історії своєї сім’ї; виховувати почуття патріотизму та національної самосвідомості.

Урок розпочався з виступу директора школи Перепони Н.П.яка оприлюднила звернення президента Порошенка П.М. про встановлення « Дня Захисника України» 14 жовтня.

Продовженням уроку пам’яті була презентація збірника матеріалів юних краєзнавців, учасників пошукових об’єднань, загонів загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів Таращанського району « А ми тую славу збережемо!»./Files/images/SDC11870.JPG

Бібліотекар сільської бібліотеки Коваль Т.І ознайомила учнів із книжковою виставкою «Трагічні сторінки історії України», розповіла про події, які відбулися під Києвом у вересні 1941 року,про «Книгу Пам’яті України». А діти в свою чергу розповіли, що вони знають про своїх рідних, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни. Було приємно чути, що сучасне покоління цікавиться історією Великої Вітчизняної війни і знає свій родовід.

Звичайно, сухі рядки підручника не розкриють нам того, що було насправді. Про реальні події тих років ми можемо дізнатися від очевидців тих подій,дітей війни.Запрошені на цей урок діти війни ділилися спогадами про Велику Вітчизняну війну. Гнів перехоплював дихання, коли вони згадували ці страшні звірства фашистів. Війна забрала у них рідну домівку, материнську ласку, батьківську турботу, безхмарне дитинство і юність./Files/images/SDC11872.JPG

У кожному селі та місті споруджено пам’ятники, обеліски в пам’ять про тих, кому не судилося повернутися. На гранітних плитах викарбувані їх імена. Присутні переглянули слайди « Пам’ятні знаки, пам’ятники героям Великої Вітчизняної війни Таращанського району»та переглянули відео «Втрати України під час війни».

Далеко чи близько на тихім узбіччі, У селах веселих, в містах безугавних Стоять обеліски, землі вартівничі, Як пісня, як пам’ять про битви вже давні.../Files/images/SDC11879.JPG

Жорстока і бездушна війна забрала життя мільйонів людей, принесла біду і горе в кожну сім'ю. І від усіх нас залежить, щоб це залишилося в нашій пам'яті і в пам’яті майбутнього покоління. Бо без пам'яті немає майбутнього. Вклонімося ж тим, хто дав нам священне право жити на землі.

.

Звернення Президента України до народу 14 жовтня 2014 року

"Уже багато років поспіль 14 жовтня ми відзначаємо велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Упродовж століть воно набуло особливого змісту, оскільки пов'язане із боротьбою за свободу та порятунок від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще і як День Українського козацтва. Під час Другої світової війни зародилася Українська повстанська армія як збройна сила проти гітлерівської окупації батьківських земель та більшовицької наруги над нашим народом.

Віддавшись під опіку Пресвятої Богородиці, вояки вважали свято Покрови днем створення легендарної визвольної армії. Переконаний, що радянські солдати також зверталися з молитвою до Господа та Святої Діви перед атакою на позиції фашистів.

Для нас це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами.

Нині, коли на східних теренах України точиться боротьба за незалежність і суверенітет держави, маємо бути гідними спадкоємцями духовних цінностей та продовжувачами багатих традиції і славних справ наших предків.

Цим зумовлене моє рішення встановити День захисника України саме 14 жовтня, який має стати святковим для сучасних воїнів та суспільства в цілому. Він має симіволізувати нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників України. Вважаю, що на Покрову слід вшанувати пам'ять і тих, хто у різні часи боронив нашу землю від ворогів.

тож складемо сьогодні щиру молитву Пресвятій Богородиці, щоб покрила своїм оморфом Український народ та наше військо, повсякчас підтримувала нас, плекала мужність українських військовослужбовців й оберігала їхні життя."

28 квітня 2014р. у Северинівському НВК відбувся захід , присвячений річниці трагедії на ЧАЄC: «Дзвони Чорнобиля».

Чорнобиль-це вже історія України. Тому метою заходу було навчити дітей вболівати за минуле своєї держави,сприймати її такою,якою вона є,формувати активного громадянина , що буде протистояти злу , насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу.

Приготували та провели захід учні 9 класу на чолі з класним керівником Оксаною Петрівною Донець . Зі сцени пролунало багато віршів, історій,присвячених Чорнобильській трагедії. Також учні побачили короткометражний документальний фільм з місця подій. Запалили свічку пам’яті.

26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильською лиха, болю, суму, і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо. В історію Чорнобиль увійде назавжди як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства катастроф./Files/images/SDC10895.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 303

Коментарi